قوانین و مقررات فروشگاه رتینا کالا

قوانین فروشگاه به منظور حفظ حقوق خریدار و فروشنده وضع شده است و رعایت و توجه به آن برای هر دو طرف معامله الزامی می باشد .

استفاده از هر بخش از سایت رتیناکالا  به منزله اطلاع و موافقت شما از شرایط و ضوابط فوق می باشد.

1.در فروشگاه رتیناکالا سعی می شود موجودی و قیمت کالاها هر لحظه به روز باشد ولی با توجه به آنکه موجودی کالاهای فروشگاه و قیمتها در طول زمان در حال تغییر می باشند ، ممکن است پس از انجام سفارش توسط مشتری موجودی آن کالا به اتمام رسیده باشد و یا تغییر قیمت داشته باشد که این موضوع با تماس تلفنی از طرف دپارتمان فروش فروشگاه رتیناکالا به اطلاع مشتری خواهد رسید .

2.اگر هزینه حمل بنا به شرایط سفارش تغییری داشته باشد این امر از طرف فروشگاه به مشتری اعلام می گردد .

3.مشتری پس از تغییر قیمت یا هزینه حمل ، قبل از تایید و پردازش سفارش ، حق دارد سفارش را لغو نموده و وجه پرداختی خود را کامل دریافت بدارد.

4.امکان لغو سفارش بدون هیچ هزینه ایی تا قبل از تاییدیه تلفنی امکان پذیر می باشد ، لذا پس از تایید تلفنی ، هزینه لغو ارسال کالا به عهده خریدار خواهد بود.

5.مشتری موظف است هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید .

توجه: در صورتیکه مشتری بدون تطبیق دادن سفارش با کالا، آن را از بسته بندی اولیه خارج نماید ، حتی در صورت مغایرت امکان عودت وجود ندارد .

مشتری موظف است در هنگام تحویل گرفتن سفارش ، تمام کالاهای سفارش داده شده خود را از لحاظ سلامت ظاهری و فیزیکی بگیرد .

تبصره: کالاهایی که در رسید تحویل آن قید شده است که نباید از بسته بندی خارج گردد (مانند: کولر گازی، تلویزیون، سینما خانگی و ...) ، از این مورد مستثنی هستند. در این موارد مشتری صرفاً می بایست سلامت بسته بندی کالا را بررسی و آن را تحویل بگیرد. چنانچه بسته بندی دارای مشکل یا ایراد باشد و نشان از ضربه خوردگی یا مشکلات احتمالی داشته باشد، مشتری باید از تحویل گرفتن آن خودداری نماید . 

تایید و امضای فاکتور فروش به منزله تحویل کالای سالم و مطابق با موارد توافق شده می باشد.

با توجه به فروش محصولات الکترونیکی در سایت رتیناکالا کنترل عملکرد و مشخصات بلافاصله پس از تحویل مورد پذیرش است و هرگونه ایراد بعدی تنها از طریق خدمات ضمانت کالا قابل پیگیری می باشد.

توجه: در زمان ارسال کالا توسط شرکتهای پستی، مشتری موظف است در حضور مامور پستی و قبل از امضاء رسید تحویل کالا، از سلامت بسته بندی و سلامت ظاهری کالا مطمئن گردد و در صورتیکه کالا از نظر بسته بندی و یا سلامت ظاهری دچار ایراد گردیده باشد، ضمن تحویل نگرفتن آن، بلافاصله موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد. در این موارد چنانچه مشتری بدون بررسی سلامت ظاهری، رسید پستی (بمنزله دریافت کالا بصورت صحیح و سالم) را امضاء نمایید، هیچ اعتراضی در مورد سلامت ظاهری کالا قابل قبول نخواهد بود و فروشگاه مسئولیتی در قبال مشکلات بعدی نخواهد داشت، به دلیل آنکه مشتری شخصاً تایید نموده است که کالا را صحیح و سالم دریافت نموده است، دیگر امکان هیچگونه پیگیری برای دریافت خسارت وجود ندارد. 

6.هنگامی که کالا تحویل ظاهری گرفته می شود، فروشگاه دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت، بدین منظور به مشتریان توصیه می گردد قبل از امضاء نمودن رسید تحویل کالا، به دقت ظاهر کالا را بررسی نموده و در صورتیکه کوچکترین ایرادی داشت، از تحویل گرفتن سفارش خودداری و موضوع را بلافاصله به فروشگاه اطلاع نمایند.

در این موارد فروشگاه بلافاصله کالا را برای مشتری تعویض و در صورتیکه موجودی آن تمام شده باشد، به صلاحدید مشتری کالا را با مدل مشابه تعویض یا وجه مشتری را عودت می نماید. در این حالت مشتری هیچگونه هزینه مازادی پرداخت نخواهد کرد.

7.طبق قوانین فروشگاه، در سفارش هایی که پرداخت آنها در محل مشخص گردیده است، قبل از تحویل کالا، ابتدا لازمست که وجه فاکتور تسویه و سپس کالا تحویل گردد. پس از تسویه وجه فاکتور، مشتری در حضور نماینده فروشگاه فرصت خواهد داشت تا کالای خود را از نظر سلامت ظاهری بررسی و سپس آن را تحویل بگیرد .

8.کالاهایی که صرفاً باید توسط شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش نصب و راه اندازی گردند . مشتری تحت هیچ شرایطی نباید کالا یا دستگاه را شخصاً راه اندازی و استفاده نماید ، زیرا در اینصورت گارانتی کالا یا دستگاه باطل خواهد شد. در این موارد مشتری می بایست با خدمات پس از فروش تماس گرفته و تقاضای نصب نماید .

9.طبق دستورالعمل پلیس فتا در هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آن آنلاین بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با نام فرد سفارش دهنده، اجباری است.

10. رتیناکالا جهت رفاه حال مشتری سعی دارد تا کالای سالم را به دست شما برساند . در صورتی که عیب یا مشکلی در هنگام تحویل کالا مشاهده شد ، کالای فوق بدون هیچ هزینه ای تعویض می گردد لذا بعد از تایید و امضا رسید در صورت بروز مشکلات احتمالی کالا شامل شرایط گارانتی می شود.

11.در صورتی که در ارسال کالا از طرف "رتینا کالا" اشتباهی صورت گیرد هیچ هزینه اضافی از خریدار دریافت نمی شود و هزینه تعویض با رتیناکالا می باشد.

12.کالاهای سفارش داده شده در زمان ارسال صحیح و سالم تحویل باربری می گردد لذا پذیرش کالا به صورت سالم از باربری به عهده خریدار می باشد .

13.کلیه هزینه ها طبق موارد گفته شده بر روی فاکتور خرید درج شده است و خریدار هیچ مبلغ اضافی را نبایستی پرداخت کند.

14.کلیه کالاهایی که پرداخت در هنگام تحویل می باشند محل تحویل سفارش در درب اصلی ساختمان است .